Produs  Sanatos

Prosinus 500 mg/30 mg 20 comprimate filmate

9.71lei

DescriereProprietăți:Tratează simptome de răceală și gripă și desfundă nasul!Avantaje: Paracetamolul este utilizat pentru ameliorarea durerilor de intensitate mică până la moderată și în stări febrile. Pseudoefedrina prezintă eficacitate ca decongestionant nazal.Indicații:Prosinus comprimate filmate este indicat pentru tratamentul simptomatic al durerilor de intensitate ușoară-moderată (de exemplu cefalee, dureri în gât, dureri sinusale), al stărilor febrile, congestiei mucoasei nazale și hipersecreției nazale.CompozitieFiecare comprimat filmat conține paracetamol 500 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg. Celelalte componente sunt: nucleu-celuloză microcristalină PH 102, polivinilpirolidona K 30, amidonglicolat de sodiu tip A, talc, amidon de porumb, dioxid de siliciu coloidal anhidru, ștearat de magneziu; film-Opadry II white 85F18422, alcool polivinilic parțial hidrolizat, dioxid de titan (E 171), macrogol/PEG 3350, talc.Mod de administrareAdulți (inclusiv vârstnici) și adolescenți peste 12 ani: doza recomandată este de 2 comprimate filmate Prosinus® de maxim 3 ori pe zi, la nevoie, pentru ameliorarea simptomelor. Intervalul minim între administrări este de 4 ore. Nu se vor administra mai mult de 3 doze în 24 de ore.ProducatorFitermanMod de prezentareCutie 20 comprimate filmate




SKU: 9844854be7f9 Categorie: