Produs Sanatos
Coldrex Junior Hotrem 300mg/20mg/5mg 10 plicuri
25.14lei
DescriereColdrex Junior Hotrem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active:Paracetamolul: amelioreaza durerea si reduce temperatura corporala in conditii de febra.Clorhidratul de fenilefrina: un decongestionant simpatomimetic care desfunda nasul si sinusurile ajutandu-va sa respirati mai usor.Acidul ascorbic (vitamina C): este o substanta uzuala inclusa in medicamentele recomandate pentru raceala si gripa; ajuta la inlocuirea pierderilor de vitaminaC din raceala si gripa.Coldrex Junior Hotrem asigura copilului dumneavoastra ameliorarea rapida si eficienta a simptomelor din raceala si gripa inclusiv febra, frison, nas infundat, dureri de cap, furnicaturi in membre, dureri in gat, sinuzita si dureri asociate.Compozitie Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare plic conţine paracetamol 300 mg, clorhidrat de fenilefrină 5 mg, acid ascorbic (vitamina C) 20 mg.Mod de administrareColdrex Junior Hotrem se administreaza oral, ca un remediu fierbinte (pentru a fi inghitit).Doza recomandata pentru copii cu varsta intre 6-12 ani este:Se administreaza un plic la fiecare 4 ore. Nu se administreaza mai mult de 6 plicuri in 24 de ore.Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani.Goliti continutul unui plic intr-o cana. Umpleti pana la jumatate (aproximativ 125 ml) cu apa fierbinte. Amestecati bine. Adaugati apa rece cat este necesar si zahar sau miere, la nevoie.Daca simptomele persista dupa 2-3 zile de la utilizare, solicitati consult medical.ProducatorOmega PharmaMod de prezentareCutie cu 10 plicuri
Recomandarea noastra





